Focení a videa

Záběry ze země i vzduchu pořízený dronem

Před vzletem
Před vzletem
"První a nejdůležitější krok, před úspěšným domluvením zakázky, je dohoda s klientem. V rámci legislativy ČR je komerční létání bez povolení k provozování leteckých prací zakázáno a je trestáno vysokými pokutami. To samé platí i při nedodržování leteckých předpisů a zákonů."
Povolení
Povolení

Letové práce prozatím jen zprostředkovávám kolegovi, který splňuje dané normy a kritéria s tím spojené.

Start
Start
  1. Místo a čas letu A - při létání nad vaším soukromým pozemkem, při létání nad veřejným prostranstvím bez volně pohybujících se osob či zvířat, mimo hustě obydlenou zónu není problém domluvit se na akci 1-3 dny dopředu.
  2. Místo a čas letu B - při létání nad cizími pozemky a stavbami, ve městě (hustě obydlené zóně), nad komunikacemi, okolo lidí apod. je potřeba kontaktovat našeho pilota nejlépe 2 týdny, nejméně však týden dopředu, kvůli vyřízení dodatečných povolení na úřadu pro civilní letectví.
  3. Letové podmínky - musíme vědět hrubý scénář akce. Spolu doladíme detaily a vymyslíme nejlepší možnou variantu. Důležité faktory: počasí a povětrnostní podmínky, výšky a vzdálenosti záběrů, zmapovaní přilehlého okolí, uvědomění všech zúčastněných osob s jejich písemným souhlasem, popřípadě zábor pozemních komunikací apod.
  4. Vzletová a přistávací plocha - pro vzlet i přistání je potřeba písemný souhlas majitele pozemku, pro vzlet i přistání našemu pilotovi stačí otevřená plocha cca 3 x 3 metry.

Malá ukázka fotografií